Yemek Odası Nasıl Dekore Edilir İştahınızı Açacak Örnekler

Yemek Odası Nasıl Dekore Edilir– Yemek odası deyince şöyle bir arkanıza yaslanın çünkü biz millet olarak yemek yemeyi seven bir milletiz. Özellikle yemek kültürümüz dünya ülkeleri tarafından da sevilen beğenilen bir mutfağa sahip. Tabii şu da var ki misafir ağırlamayı memnun etmeyi misafirperver bir millet olduğumuzu da söylemeden geçemeyeceğim. Evet şimdi sizlere nasıl yemek odası dekore edilir bir yemek masası etrafında neler olmalı ne şekilde dizayn edilir bunlarla ilgili hem örnekler hem bazı önerilerde bulunacağım nacizane kabul buyurursanız. Yemek odası çoğu zaman ayrı bir oda değil salon içinde bir kısımda yer verilen bir bölüm. Zaten salon takımları ile uyumlu şekilde yemek odasını satışını görürsünüz. Salona uyumlu halde tasarlanması da salon içinde kullanılmasından ötürüdür. Ben yemek odalarının daha aydınlık daha havadar olmasından yanayım. En azından daha ferah ve aydınlık mekanda yemek masasında insanlar birbirini rahatlıkla görebilir ve yemek esnasında birbiri ile sohbet etme imkanı bulabilir.

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası bölümü eğer ayrı bir oda değil de salon dekorasyonunun içindeyse bir bölümü özellikle de pencere yakını bir bölümü yemek masası yerleştirmek için tercih edebilirsiniz. Benim tercihim size de önerim tv ye uzak bir alan olmalı yemek masası bölümü ki yemek esnasında milletin gözü televizyona ilişmeden rahatça yemek yiyebilsin ve yemek anında sohbet edebilme şansı yakalasın. Eğer amerikan mutfak tarzı bir eviniz varsa mutfaktan uzak bir bölüme yemek masanızı yerleştirmeniz daha uygun olacaktır çünkü henüz mutfakta yemek pişmiş ise kokuların yemek yerken misafirlerinizi rahatsız etmesini istemezsiniz. Eğer yemek odası yaptığınız bölüm fazla ışık almıyor ise daha açık renk mobilyalar tercih edebilirsiniz ve özellikle mekanın ışığını artırmak için masa üzerine büyük şık bir aydınlatma ile daha şık bir yemek odası bölümü oluşturabilirsiniz.

Yemek Odası Dizayni

Yine yemek masanızı rahat sandalyeleri rahatça çekip oturulabilecek bir bölüme yerleştirmelisiniz. Çok konsol büfe gibi mobilyalara yaklaştırmadan rahat bir yemek masası alanı oluşturmak önemlidir. Yine yemek masası tercihiniz yemek odası yapmak için ayırdığınız alana göre farklılık gösterebilir. Genelde dikdörtgen masalara alternatif olarak yuvarlak kare ya da genişleyebilen masalar daha fonksiyonel olmaktadır. Buna uygun renkte ve rahatlığı ön planda olan sandalyeler tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Böylece misafirleriniz yemek esnasında sıkılmazlar hemen masadan kalkmak istemezler. Değişik bir yemek odası planlıyorsanız eğer evinizi deniz manzaralı ya da orman manzaralı alma şansınız yoksa duvarlarınızda manzaralı duvar kağıtlarını kullanarak deniz ya da herhangi hoş bir manzara eşliğinde yemek vakitlerinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ya da yemek odası için şık bir duvar rengi tercih edebilirsiniz tabii mobilyalarınızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Yemek odası dekorasyonu için uygun renkler konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yemek Odasi Yerlesimi Yemek Odasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir