Yatak Odasında Ne Renk Kullanılmalı Yatak Odasında Huzur

Yatak Odasında Ne Renk Kullanılmalı– Evet geldik evimizin en sevdiğimiz bölümüne. Neresi mi tahmin ediyorsunuzdur herhalde zaten başlıktan da anlaşılıyor değil mi:) Yatak odalarımız bizim evimizin huzur mekanı, özelimiz, mabedimiz.. İnsanın tüm yorgunluğu bir kenara bırakıp kendini bıraktığı o mis gibi sakin sular yatak odalarımız. Yatak odası dekorasyonu evet önemlidir ve tercih edeceğiniz renkler de mobilyalar eşyalar da sizin odanızın tarzını belirleyecektir. Öncelikle nasıl bir yatak odası hayal ediyorsunuz o önemli. Kendinizi rahat hissetmeniz bu mekan için renk tercihi yaparken de titiz olmanız gerektiğini ortaya koyacaktır. Yatak odasında hangi renkler kullanılmalı şimdi yazımızın detayında inceleyelim.

Rahat Yatak Odasi Dekorasyonu

Yatak odasındaki renk kesinlikle iç karartıcı olmamalı. Özellikle çok siyah ya da keskin bir kırmızı ya da çok aşırı sarı enerji verecek sinirlilik hali ortaya çıkarabilir. Kırmızı yatak odalarında kesinlikle tercih edilmez kan akışını hızlandırır ve hareketli bir alan sunar böylece uyumak zor gelir. Yeterince dinlenemez uykunuzdan istediğiniz huzuru alamayabilirsiniz. Yatak odalarındaki renkler daha soft daha huzur verici tonlarda tercih edilebilir. Soft renkler biraz da açık renklerle kombine edilerek hem ferah hem dinlendirici etkisini hissedebilirsiniz. Bir yatak örtüsü ile de yatak odanızın tarzını tamamen değiştirebilirsiniz. Özellikle yatak odanızın şeklinden sıkıldıysanız en kolay iş yatak örtünüzü değiştirmek olmalı.

Bej Duvar Rengi Yatak Odasi

Yatak odanızın rengi kadar tabii ki rahatı ve sunduğu konfor da çok önemlidir. Özellikle yatağınızın bulunduğu kısım rahatlığın merkezi olmalıdır. Yatak odanızın renginde de yeşil kullanılabilir. Yeşil yatak odaları için biçilmiş bir renktir adeta. Her türlü tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu yılda özellikle pastel mavi yeşil tonlar oldukça popüler. Siz de yeşil mavinin soft tonlarını kullanabilirsiniz. Sarı rengi yatak odasında tercih etmemeniz önerilir. Çünkü huzur vermez aksine enerjinizi yükseltir ve huzursuzluk oluşturur. Sarının özellikle bebek çocuk odalarında da kullanılmaması gerektiği önemlidir ki başarı getirmez huzursuz ve ağlamaklı yapar bebeği. Pembe sıkıntı ve huzursuzluğu giderici en güzel yatak odası renklerinden biridir. Yine bej krem rengi bu renklerle birlikte uyum içinde kullanılabilir. Bu yazımızdan ev dekorasyonunda huzur veren renkleri inceleyebilirsiniz.

Bej Yesil Yatak Odasi Soft Mavi Tonlari Yatak Odasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir