Yatak Odası Perde Modelleri Dekoratif Örnekler

– Perdeler bence bir evi ev yapan unsurlardan. Bazı filmlerde görüyorum da bu yabancıları hiç anlamıyorum. Koskocaman pencerenin aleni olarak açık olmasını çok çirkin buluyorum. Tamam manzaranın tadını çıkarmak isteyebilirler ama perdenin aralanıp manzarayı izlenebilme olanağı da var tabii. Ne düşünerek perdesiz kullanıyorlar evlerini bilemiyorum ama eve renk katan bir unsur. Son yıllara baktığımızda perdelerin zerafeti almış başını gidiyor. Her mekan için ayrı türden ayrı modelden modelleri mekanlara daha fazla renk katmakta. Yatak odaları için de birbirinden renkli çok fazla çeşit olduğunu yazımızda görebileceksiniz. Yatak odasına yapacaklara çok özel modeller sunacağım.

Tercih edeceğiniz perde yatak odanızın dekorasyonuna da ayak uydurabilmeli. Renkli bir yatak odanız varsa cıvıl cıvıl bir perde tercih edebilirsiniz. Daha sade bir yatak odaya sahipseniz daha asil yine sade bir perde tercihleriniz arasında olabilir. Yatak odamızda karanlık iç karartıcı bir perde tercih etmek yerine içimizi açan uyandığımızda bize enerji veren bir perde olması daha önemlidir. Perdenizin dışarıdan içerinin görülmesini engellemek içerinin de atmosferine yakışacak modelde olmasına özen göstermeli. Yatak odanızdaki mobilyaları ön plana çıkarabilecek şekilde duvar rengi ile aynı olmasında fayda var. Böylece daha hoş bir görünüm de sağlamış olursunuz. Yatak odanız için tercih edeceğiniz perdenin hijyenik toz toplamayan bir model de olmalı. Uyuduğunuz mekanda toz toplayan nefes alamayacağınız bir mekan yaratmayın kendi ellerinizle.

Yatak odanızda yatak başlığının dikkat çekici özelliği fazladır bunun için perdenizde yatak başlığına ait bir renk ile uyum yakalarsanız şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Küçük ışık almayan bir yatak odanız varsa daha açık renkli perdeler tercih etmeye özen gösterin. Son yılların en çok tercih edilen stor perdeleri de yatak odaları için çok çeşitli modelleri var. Stor perdeler hem kolay kullanım sağlamakta hem de kolay temizlenebilmektedir. Yatak odaları için gördüğünüz gibi çok çeşit var sizlere nasıl perdeler kullanabileceğiniz hakkında da bilgiler sunduk. Yatak odası dekorasyonunda ne renk kullanılmalı bu yazımızdan detaylı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir