Ufak Banyolar İçin Lavabo Modelleri Doğru Seçim İçin

Ufak Banyolar İçin – Ufak banyolar evet dekore etmek biraz daha güç olabilir ama artık her şeyin bir çözümü var siz istedikten sonra. Küçük mekanlarda dahi şıklığı fonksiyonelliği elden bırakmayacaksınız. Banyonuz ufak mı hiç üzülmeyin. Ufak banyolar için fonksiyonel çözümlerin üretildiği harika tarz örnekler var. Banyonun en önemli ihtiyacı olan lavabolarda bile bu detay düşünülmüş. Ufak banyolarda her şeyin boyutunun minimum düşünüldüğünü ayrıca ferah renklerin kullanılarak ufak banyoların ne kadar geniş görüldüğünü bu yazımızdaki örneklerinden inceleyebilirsiniz.

Banyonuz küçükse eğer bazı ufak ama önemli dokunuşlarla banyonuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. Bunlardan biri banyonun zemin ve duvarlarında tercih edeceğiniz fayanslar. İkinci önemli konu da klozetin duşakabin ya da küvetin ve lavabonun yer aldığı dolabın doğru yere banyoyu sıkıştırmayacak şekilde dizayn edilmesidir. Banyonuzda tercih edeceğiniz lavaboyu küçük tutarak diğer yerleştireceğiniz ürünlere daha fazla alan çıkarmış olursunuz. Özellikle aşağıda yer alan köşeye dayatılmış lavabo ve altına yer alan saklama alanı ile oldukça fonksiyonel ve fazla yer kaplamayan bir banyo elde edilmiş. Siz de aslında ufak lavabo kullanarak banyonuzun daha dar ve sıkışık görünmesini engelleyebilirsiniz. Özellikle biz bayanlar ufak banyolardan pek hoşlanmayız ama bunu fonksiyonel ve geniş göstermek biraz da bizim elimizde. Gereksiz eşyalarla doldurmamak çok fazla aksesuar süs benzeri daha fazla banyonuzu dar ve küçük gösterecek hamleler yapmamanız gerekiyor.

Özellikle bazı banyolarda klozet ve lavabo ikilisinin yan yana olduğunu görebilirsiniz. Ne yazık ki klozeti ha deyince değiştirmek de mümkün olmayabilir. Ama ufak banyonuza uygun bir lavabo ile o sıkışıklığı giderebilmek mümkün. Lavabo ile dolap kullanmak banyonuzu daha da boğacak ise lavabo altında yer alan raf küçük dolaplı modelleri tercih edebilir ya da dolap yerine daha az yer kaplayacak merdiven şeklinde saklama örneklerini inceleyebilirsiniz. Banyonuz küçük lavabonuz küçük ise lavabo etrafını boğmayınız. Yani bir sabunluk aksesuar gibi şeyler kullanacaksanız lavabo kenarındaki alanı dar hale getirmeyin. Bunun için lavabo yan kısmı için duvara monte edilebilen sabunlukları tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir