Sarı Duvar Renkleri İle Evinize Gün Işığı Katın !

Sarı Duvar Boyası Renkleri ve Dekorasyon Örnekleri – Hüzün ve sonbaharın rengi olan sarıyı duvarlarınızda uygulamayı denediniz mi hiç ? Sarı renkli duvarlar akla pek yatkın gelmesede, sarı, sevincin, ışığın, üretim ve verimliliğin rengidir. İnsana sevinç ve coşku verir. Bu kriterler göz önüne alındığında sarı renk mantıklı bir duvar rengi seçimi olacaktır.

Sıcak renkler arasında yer alan sarı ve tonları bir renk olmanın dışında, insan sağlığı için  gerek fiziksel, gerek ruhsal açıdan bir çok faydaya da sahiptir. Aynı zamanda ilham verici bir renk olan sarı insana cesaret vermekle birlikte, zihin faaliyetlerinide arttırır. Ayrıca sarı duvar renkleri dekoratif aksesuarlarınız ve koyu renkli mobilyalarınız için şahane bir arka plan oluşturacaktır. 

Şimdilik sarı rengi sevmiyor olabilirsiniz, ancak burada anlattıklarımızdan ve uygulama örneklerini gördükten sonra fikirlerinizin değişeceğini düşünüyoruz.

Ev Dekorasyonunda Sari Duvar Rengi Uygulamalari 1464264355

Ev Dekorasyonunda Sarı Duvar Rengi Uygulamaları

Uygulandıkları mekanlara enerjik ve eğlenceli bir dokunuş katan güneş sarısı özellikle yemek odalarında mutfak duvarlarında kullanılabilir, çünkü sarı mide ve sindirim sisteminin de rengidir. İştahı açar, hazımsızlığı ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur. İştah açıcı etkisi ile özellikle iştahsız çocuklar için faydalıdır. 

2016 Sari Duvar Boyasi Ornekleri 1464264426

2016 Sarı Duvar Boyası Örnekleri

Karanlık odalarda bir dekorasyon hilesi olarak sarıyı kullanabilirsiniz ayrıca. Bu tarz bir odaya güneş ışığı vurgusu katmak isterseniz, uçuk tonlardaki yumuşak sarıları kullanabilirsiniz örneğin. Sarı ve tonları doğal ışığın sınırlı olduğu alanlarda aydınlık ya da yüksek tavanlı bir mekanda daha samimi ve sıcak bir his yaratır.

Sari Duvar Boyasi Uygulama Ornekleri 1464264536

Sarı Duvar Boyası Uygulama Örnekleri

Sarı renk hakkında hâlen düşünceleriniz değişmediyse veya sarı rengi duvarlarınızda kullanmaya karar verdiyseniz sizleri foto galerimizde yer alan sarı duvar boyası renkleri ile dekore edilmiş mekanlardan bir araya getirdiğimiz örneklere göz atmaya davet ediyoruz. Böylece kendiniz için en doğru sarı tonunun hangisi olacağını kolayca öğrenebilirsiniz.

SARI DUVAR RENGİ UYGLAMA ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir