Romantik Bir Oda Dekorasyonu İçin Duvar Boyama Fikirleri

Duvar dekorasyon fikirleri 2016 – Gelin bu hafta sonu, inzivaya çekilebileceğimiz, hoşça vakit geçirebileceğimiz, romanlar okuyabileceğimiz, romantik bir oda dekorasyonu hazırlayalım. Zaten sıkıldığınız duvar renklerini, daha etkileyici tonlar ile yenileyelim ne dersiniz ? Cevabınız evetse şimdi bilgilerinize sunacağımız örneklere dikkat etmenizi öneririz.

Küçük dekorasyon hileleri ile son derece yumuşak, zarif ve estetik duvar dekorasyonlarına imza atabilirsiniz. Bunun için boyacı yada boya profesörü olmaya gerek yok 🙂 Sadece boya fırçasını doğru tutmak ve ne kadar boya kullanacağınızı bilmek yeterli olacaktır. Hata bunlar için bile şimdiler de boya markalarının web sitelerinde çeşitli eğitim videoları mevcut.

Dantel Desenli Duvar Boyama Ornekleri 1463661467

Dantel Desenli Duvar Boyama Örnekleri

Romantik bir oda dekorasyonu için ilk olarak duvarlarımızda zarif bir dantel etkisi oluşturacağız. Çeşitli el sanatı mağazalarından bir şablon kiti satın alabilir veya bu yönde bir beceriniz var ise bu şablonu kendiniz yapabilirsiniz.
Şablonu maskeleme bandı ile duvara yapıştırmadan önce, şablonun mükemmel şekilde düzgün olduğundan emin olmak için duvarda ölçüm yapmak ve bir kalem ile işaretlemek en iyi seçenektir. Ardından bir rulo veya boya fırçası ile şablonun üzerini boyayın. Sonuç yukarıda gördüğünüz gibi oldukça estetik bir duvar dekorasyonu olacaktır.   

Duvar Boyama Onerileri Ve Duvar Renkleri 1463662190

Duvar Boyama Önerileri ve Duvar Renkleri

Bu size biraz zor hatta imkansız gibi geldiyse daha basit bir hileye baş vuralım. Örneğin odamızda tutkulu renk tonlarını deneyelim. Mesela koyu okyanus yeşili odadaki atmosferi güçlendirirken zengin kırmızı ise tutku saçar. Tüm odayı bu derin, dramatik renk tonlarını kullanarak dekore etmeyi deneyebilir veya çarpıcı bir duvar ya da vurgu ile dramatik bir dokunuş sağlayabilirsiniz.

Romantik Dekorasyon Fikirleri Ve Ornekleri 1463661887

Romantik Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Boya hilelerini bu şekilde hallettik, şimdi birazda ışık oyunları yapalım. Bunun için tepede tek bir parlak ışık yerine, yan sehpalara yumuşak tonlarda lambalar yerleştirerek veya samimi bir köşe yaratmak için bir koltuğun yanına bir okuma lambası yerleştirerek oda içindeki farklı noktalara odaklanılmasını sağlayan birkaç farklı ışık kaynağı kullanın.

Bu arada en başta söylememiz gerekeni en sonda da olsa söylememiz gerekiyor, zira ilk önce hangi odalarda bu dekorasyonu gerçekleştireceğinize karar vermelisiniz. Oturma odanız mı, yoksa yatak odanız mı ? 

Bu konuda henüz bir karar vermediyseniz, foto galerimizde bir araya getirdiğimiz örneklere göz atarak fikir sahibi olabilir, burada ki romantik oda dekorasyonlarından ilham alabilirsiniz… 

ROMANTİK ODA DEKORASYONLARINDAN ÖRNEKLER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir