Mutfak Dekorasyonunda Farklı Duvar Rengi Denemeleri

2016 Mutfak duvar renkleri – Yükselen dekorasyon trendleri bizlere artık açık renklerden vazgeçilmesini işaret ediyor. Daha önceki 724boya.com makalalerinde de belirttiğimiz gibi koyu renkli duvar dekorasyonları şu sıralar pek revaçta ve bu tür uygulamaları, başta oturma ve yatak odaları olmak üzere salonlarda ve mutfaklarda sıklıkla rastlıyoruz.

Koyu renklerin duvar rengi olarak seçiminin cesaret isteyen bir uygulama olduğu, yüksek riskler taşıdıkları kesin. Hele de ışık yönünden fakir mekanlar için tam anlamı ile bir çılgınlık gibi görünüyor. Ancak koyu duvar renkleri ile dekorasyonlardan daha önce verdiğimiz örneklerde de göreceğiniz üzere oldukça şık kontrastlar veriyorlar. 

Mutfak Dekorasyonu Duvar Rengi Onerileri 1463992191

Mutfak Dekorasyonu Duvar Rengi Önerileri

Peki zaten mutfak dolaplarından dolayı çok az alan duvarlara sahip mutfaklarda en azından bu farklı renkleri denesek. En azından mutfaklarda beyaz gibi bir rengin esaretinden kurtulup daha değişik renkleri kullansak. 

Mutfak Duvar Rengi Ornekleri 2016 1463992262

Mutfak Duvar Rengi Örnekleri 2016

Mesela yeşiller, koyu yeşiller, hardallar, hatta gri gibi soğuk nötr renkler. İlk etapta bu renklerin mutfaklar ile birlikte söylenişi bile ürkütücü gelebilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi genel anlamda zaten mutfak duvarlarınız, mutfak dolaplarının yoğunluğu nedeni ile mutfağınızın ışığını azaltacak kadar bir etkiye sahip değiller.

En Guzel Mutfak Duvar Renkleri 1463992384

En Güzel Mutfak Duvar Renkleri

O halde neden mutfak dekorasyonumuz esnasında mutfak duvarlarımızda seçimimizi beyaz ve şampanya gibi kült renklerden yana değil de, daha farklı duvar renklerinnden yana kullanmıyoruz. Bunu ille koyu renkleri kullanmanız açısından söylemiyoruz, koyu renkler özellikle beyaz mutfak dolaplarınız için iyi bir arka plan oluşturacağından bu telkinde bulunuyoruz. Aksi takdirde farklı renkler derken, turuncuları, mavileri, sarılarıda açık tonları ile kullanabilirsiniz. Karar sizin ve bu kararı veririken foto galerimizde örneklere de göz atamnızı öneririz, zira burada sunduğumuz örnekler, mutfak dekorasyon renginiz hakkında sizlere önemli ipuçları verecektir…

FARKLI MUTFAK DUVAR RENGİ UYGULAMALRAINDAN ÖRNEKLER  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir