Mutfak Boyamanın En Kolay Yolları

Mutfaklar evlerin kalbidir, dolayısı ile dekorasyonuna en az salonlar kadar özen gösterilmelidir. Akşam aç ve yorgun bir şekilde eve geldiğinizde mutfaktan yayılan yemek kokuları tüm yorgunluğunuzu alır, size huzur verir. Dolayısı ile bu özel alan güzel şeylere layıktır.

Bu sayfamızda olduğunuza göre sizde mutfağınıza bir güzellik yapmaya karar verdiniz ve işe olması gerektiği gibi mutfağınızı boyayarak başlayacaksınız. Ama konu hakkında en ufak bir fikriniz yok. İnternet üzerinden hummalı bir araştırmaya başladınız ve kendinizi 724boya.com'un bu sayfasında buldunuz. Eğer durum böyleyse öncelikle hoş geldiniz, doğru yerdesiniz zira bu sayfamızda mutfağınızı en kolay nasıl boyayacağınız hakkında sizlere biraz fikir verelim.

Mutfak Boyama Onerileri 1460035989

İşe ilk olarak duvarlarınız temizleyerek başlayın. Tahmin edeceğiniz üzere mutfak duvarları ve yüzeyleri genellikle yağlı olur. Dolayısı ile güçlü bir deterjan ve sıcak su kullanın. Daha sonra yüzeyi kurumaya bırakmadan önce iyice durulayın.

Mutfak Nasil Boyanir 2016 1460036043

Boyanın etrafa sıçradığında zarar vermemesi için boyamaya başlamadan önce, fayans, cihaz, çerçeve ve mutfak tezgâhlarının kenarlarını maskeleme bandı ile kapatın. Bu işlem, boyanan yüzeylerde temiz ve düzgün bir kenar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca mutfak tezgâhları, cihazlar ve zemini damlamalara karşı plastik bir örtü ile kapatmanız en uygun yöntemdir.

Mutfak Duvarlari Nasil Boyanir 1460036051

Mutfağınızı da tavandan aşağı doğru boyamaya başlayın. Böylece boya yeni boyanmış yüzeylerin üzerine damlamaz. Dayanıklı olmaları ve kolay silinebilecek şekilde tasarlanmaları nedeniyle tavanlar ve duvarlar için mutfak boyası kullanın. Düzenli olarak yıkanmaları gerekmediğinden, tavanlarda standart vinil bir boya kullanılabilir. Küçük yüzeyli alanları ve kenarları rulo yerine bir fırça ile boyamak daha kolay olabilir.

Mutfak Dolaplari Nasil Boyanir 1460036059

Mutfak dolabı kapaklarını boyamak isterseniz, bunları boyamadan önce sökmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bunları deterjan ile silin ve yüzeyi zımparalamadan ve silmeden önce oyuk ve çentikleri ahşap dolgusu ile doldurun. Yüzeye bağlı olarak, daha iyi kapatma sağlamak için özel bir astar boya kullanılması faydalı olabilir. Pastel Yarı Mat dayanıklıdır ve uygun astar kullanımı ile de yüzeye daha iyi yapışma sağlar.

Mutfak Dolabi Boyama Yontemleri 1460036118

Tüm ahşap doğramaları boyayarak boyama işlemini bitirin. Pencerelerden başlayarak yukarıdan aşağıya doğru boyayın – boyamaya sabah başlanması en doğrusudur böylece akşam kapatılmadan önce kurumaları için tüm bir gün olacaktır. Ardından kapı, kapı çerçevesi ve pervazı daha sonra da süpürgelikleri boyayın. Süpürgelikleri en son boyayarak fırçanızın kir ve toz nedeniyle kirlenme riskini azaltmış olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir