Motivasyon ve Konsantrasyonu Arttıran Duvar Renkleri

Duvar Boya Rengi Önerileri ve Ofis Duvar Renkleri – Duvar boyalarına geçmeden hemen önce renklerin insan psikolojisi üzerindekietkilerini bir göz atmamız gerekiyor. Bu ev dekorasyonunuzda seçeceğiniz duvar renginiz adına önemli bir ayrıntı olarak ön plana çıkıyor. Böylelikle hangi rengi hangi odada kullanmanız gerektiğinide öğrenebilirsiniz… 

Mesela insanoğlunun renk denince aklına gelen ilk ton kırmızıyı ele alalım. Sıcak, ateş, kan, şehvet, aşk, samimiyet, güç, heyecan ve agresiflik gibi kavramları simgeleyen bu renk, kan basıncını ve solunumu hızlandırabilir. İnsanları çabuk karar almaya ve beklentileri arttırmaya teşvik edici bir etkisi vardır. İnsanı enerjik bir moda soktuğu için kendini kontrol etmekte zorluk çekenlerin kırmızı renkten uzak durmaları tavsiye edilir. Yine akla ilk gelen renklerden mavi ise Yalnızlığı, üzüntüyü, depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati simgeler. En popüler renklerden biri olan mavi, doğal bir iştah kapatıcıdır. 

Calisma Odasi Duvar Renklerinden Ornekler 1468237201

Çalışma Odası Duvar Renklerinden Örnekler

Renklerin psikolojik etkileri çalışma ortamınızda performansınızı ve konsantrasyonunuzu etkileyebileceği su götürmez bir gerçektir. Bu konuda yapılan araştırmalar özellikle birkaç rengin bu konuda diğer renklerin önüne geçtiğini ortaya koyuyor.

Home Office Dekorasyon Fikirleri Ve Duvar Renkleri 1468237209

Home Office Dekorasyon Fikirleri ve Duvar Renkleri

Örneğin biraz motivasyona ihtiyacınız var ise Turuncu sizin için ideal bir renk olacaktır. Hem motivasyonunuzu yükseltebilecek hem de işinize biraz daha fazla ilgi duymanızı sağlayabilecek bir tondur. Yeni fikirler üretmek için ise ideal renk mavidir. Mavi zihninize dinginlik verirken hayal gücünüzü daha etkili kullanmanıza yardımcı olur. Yeşilin de maviden sonra yaratıcılığı körükleyen, yeni düşüncelere kapı açan en güçlü renk olduğunu biliyor muydunuz?

Motive Eden Duvar Boya Renkleri 1468237218

Motive Eden Duvar Boya Renkleri

İşinizde sizleri başarıya taşıyacak, sizleri motive edecek duvar renkleri alt taraftaki foto galerimiz içerisinde yer alıyor, buradaki örneklere göz atarak evdeki çalışma alanlarınızı ve ofislerinizi yeniden dekore ederek zinde bir iş hayatına merhaba diyebilirsiniz… 

MOTİVE EDEN KONSANTRASYON ARTTIRAN DUVAR RENKLERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir