Mobilyada Renk Seçimi Nasıl Olur Neye Göre Yapılır?

Mobilyada satın alırken tabii kalitesi çok önemli bir konudur. Ama seçiminde renginin de çok önemi vardır. tercih ederken haa ben bunu beğendim diyerek hemen atlamayacaksınız. Ne yazık ki her vitrinde gördüğünüz ürün yanıltıcı olabiliyor. tercihi yaparken de o kadar para veriyorsanız işte bu deyip parmakla gösterip almayacaksınız. Deneyeceksiniz araştıracaksınız detaylara oldukça fazla dikkat edeceksiniz. Detaylar derken rengi neyden üretildiği kumaşı özellikle dekorasyonunuza ayak uydurabilir mi gibi seçenekler önemli. Yine tabi dar mekanlar için tercih etmek daha da önemli bir konudur. Mobilyada renk tercihi yanında ahşap ham maddeli olması önemli. Ahşap tasarımlı mobilyaların uzun ömürlü olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca teknik konularında yani mobilyanızın detaylı incelemesi garanti süresi de çok önemlidir.

Mobilyada renk tercihi yaparken evinizin konumu durumu çok önemlidir. Evde mevcut diğer eşyalar mobilyalarla uyum sağlaması çok önem arz eder çünkü uyumsuz renge sahip bir mobilya hem çirkin bir görünüm oluşturur hem de sizi de mutsuz edebilir. Ön plana çıkacak olan mobilyaları kapatmamaya özen göstermelisiniz. Özellikle çok uyumlu bir mobilya ise onu gölgeye düşürecek şeyleri uzak tutmalısınız burada renkler de dahil. Ev dekorasyonu dizayn etmek bir sanat tarzı olduğunu düşünürsek renkler de bir o kadar önemlidir tabii. Mobilyada renk seçimi dekoratif özellikten çok insan ruhuna da etki eden özellikte olduğundan renk seçiminde oldukça zorlanabilirsiniz. Mobilyalarınızı tercih ederken özellikle toplu alımlarda hepsinin ayrı ayrı birbiri ile uyumu söz konusudur daha fazla zorlanabilirsiniz. Koltuk takımında döşemenin renginin halı perde ile uyumu dikkat çeker.

Mobilya için renk seçimi konumuzda sizler için örnekler sunduk yukarıda ahşap renkleri ile harika mobilyalar tercih edebilir ya da kendiniz de özel yaptırabilirsiniz. Mobilyada düz tek renk tercih etmek istiyorsanız mobilyanızda kapitone gibi baskılar tercih edebilirsiniz. Mobilyada tek renk basit bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ama diğer yandan mobilyada iki uyumlu renk tercih ederek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Fransız ev dekorasyonu fikirlerini incelemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir