Küçük Banyolarda Ferahlık Hissi Veren Renkler

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Renkleri – Banyo dekorasyonu daha öceki sayfalarımızda da bahsettiğimiz gibi oldukça zor bir iştir. Seramik seçimi ile başlayan bu zor süreç, kırım, döküm, tesisat yenileme gibi, hem maddi ve hemde manevi anlamda yorucu aşamalar ile devam eder.

Küçük banyolarda durum daha da pesimisttir. Bu tarz banyolarda seramik ve fayans seçimi oldukça zordur ve tek atımlık kurşunumuz olduğu için de doğru yapılmalıdır. Yanlış seçimler, zaten minik bir alan olan banyonuzu olduğundan daha da ufak gösterecektir. Peki bu tarzlar banyolarda duvar renklerimiz ne olmalı ?

Banyo Dekorasyon Renkleri 2016 1465375183

Banyo Dekorasyon Renkleri 2016

Banyonuz aslında göründüğü gibi küçük değil, biraz dekorasyon hilesi ile olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük bir banyo dekorasyonu için uçuk, su gibi tonlar ve parlak vurgularla banyonuzu ferahlatabilirsiniz.

Kucuk Banyolar Icin Duvar Renkleri 1465375192

Küçük Banyolar İçin Duvar Renkleri

Hafif beyaz veya sıcak güvercin grisi gibi uçuk nötr tonlarla banyonuzda ferah bir boşluk hissi yaratabilirsiniz. Su ve deniz yeşilinin uçuk tonları da duvarların daha uzak olduğuna dair bir göz aldatmacası yaratarak küçük banyolarda mükemmel bir sonuç verirler. Eğer tavanınız alçaksa, tavanınız için duvar renginizden iki ton açık bir renk seçerek alanın olduğundan daha yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dar Banyolar Icin En Guzel Renkler 1465375198

Dar Banyolar İçin En Güzel Renkler

Küçük banyolar aynı zamanda parlak renklerle de uyum gösterirler ancak burada önemli olan nokta parlak renkleri küçük dozlarda kullanmakta! Banyo rafları ya da dolaplar parlak renklere boyandığında, bir odak noktası yaratarak dikkati dar banyolardan uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Beyaz ile yan yana geldiğinde güzel bir uyum yaratan mango ya da limon gibi taze ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca parlak sarılar da mekana enerji katarak banyonuzu sizin için beden ve zihninizi yenilediğiniz huzurlu bir alana dönüştürmeye yardım edecektir.

Dilerseniz bu konuda sizlere ilham kaynağı olacak ve hemen alt tarafta yer alan foto galerimizde ki örneklere göz atarak banyo dekorasyonunuza başlamadan hemen önce en ideal renkleri bulabilirsiniz… 

BANYOLAR İÇİN EN GÜZEL RENKLER ve UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir