Karanlık Mekanları Ferah Gösterecek Sihirli Renkler

Bazı evler vardır ki sadece bir odası güneş görmez, havalandırma boşuğuna bakar veya kör cephedir. Dolayısı ile burası küçük bir zindanı andırır. Işık yönünden fakir olduğu içinde dekorasyonu oldukça zordur. Dekore edilemediği içinde genellikle günlük yaşamda kullanım yerine daha çok ardiye olarak kullanılır. Ancak şimdi bilgilerinize sunacağımız tavsiyeler ile bu mekanların rengini değiştirip, olduğundan daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Aydınlık veya karanlık, bir odanın dekorasyonu için en önemli kriter doğru renkleri seçmek olacaktır. Karanlık mekanlarda seçeceğiniz renkler içinse iki kere düşünmeniz gerekir. bu konuda 724boya.com olarak bizlerinde size bazı tavsiyeleri var.

Evlerinizi Genis Gosterecek Duvar Renkleri 1460029600

En yüksek aydınlatma etkisini elde etmek adına mavi ve grinin soluk tonlarını kullanın. Daha soğuk renkler, odayı daha geniş ve aydınlık göstererek duvarların arka planda kalmasına yardımcı olur.

 Turuncu Duvar Renkleri 2016 1460029800

eğer sıcaklık istiyorsanız, açık terakota veya turuncuları kullanmaktan korkmayın, zira parlak bir renk tonu karanlık, soluk bir alanı daha aydınlık ve sıcak gösterebilir. Ancak odayı kahverengi mobilyalarla bozmamaya dikkat edin böylece oda bunaltıcı hale gelmez.

Duvar Renkleri Karanlik Mekanlar Icin 1460030006

Karanlık odalarda sahip olduğunuz ışıktan en iyi şekilde yaralanmalısınız. Parlak yüzeyli bir boya seçmek, ışığı odaya geri yansıtarak daha aydınlık görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Plaster pembe tonları bu konuda özellikle çok işe yarar.

Tavan Dekorasyonu Tavan Renkleri 2016 1460030215

Amaç odayı daha geniş ve aydınlık göstermek, bu nedenle tavanda herhangi bir koyu renk kullanmaktan sakının. Beyaz her zaman güvenli bir seçimdir ancak yeşillerden altın rengine kadar diğer renklerin soluk tonlarını da kullanabilirsiniz.

Karanlik Mekanlar Icin Dekorasyon Tavsiyeleri 1460030312

Sütun baştabanlarını, süpürgelikleri ve diğer pervazları açık, yansıtıcı renklere, hatta duvarlardaki renklerle zarif şekilde kontrast oluşturan renklere boyayın. Bu aydınlığını azaltmadan odaya biraz şekil katar.

Evi Aydinlik Gosteren Fikirleri Ve Duvar Renkleri 1460030393

İnatçı karanlık köşelere, açık renkli veya aynalı mobilyalar ve dikkatlice yerleştirilmiş lambaların bir kombinasyonu ile biraz ışık katın.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir