Kahve Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Uyar

Kahve Koltuklara Ne Renk Duvar– Kahverengi dekorasyon her zaman rastlayabileceğimiz bir dekorasyon rengi. Kahverengi koltuk takımları en çok tercih edilen koltuk modellerindendir. Peki kahve koltuk ve mobilyalarınıza hangi renk duvar rengi yakışır? Aslında çok fazla kahve tercih ediliyor evet ama kahverengi tek başına kullanıldığında klasik ve sıkıcı bir hava oluşturabilir. Kahve koltuklarınıza uygun renklerde duvar rengi tercih ederek odanın atmosferini değiştirebilirsiniz aslında. Sizlere hem önerilerde bulunup hem kahve koltuklara ne renk duvar boyaları yakışır bunları görsel olarak sizlerle paylaşacağım. İlk örnekte gördüğünüz gibi kahve koltuk takımına uyumlu krem rengi duvarlar hoş bir etki bırakıyor. Bunun gibi siz de kahve ile açık yumuşak tonlu duvar renkleri ile odanızda denge sağlayabilirsiniz. Kahve ile kırmızının da hoş durduğunu söylememiz gerekir lakin duvarlarda kırmızı kullanmak yanlış olur bu mekan için. Bu dekorasyon için kırmızı yerinde ve yeterince kullanılmış zaten. Daha fazlası odayı sıkıcı hale getirebilirdi. Krem rengi duvarlar oldukça kahve ile uyum sağlamış görünüyor.

Kahve Koltuklara Krem Duvar

Kahve koltuklarınıza uyumlu olarak çok keskin ve göz yormayacak biraz daha mat görünümlü sarı tonları da harika bir fikir olabileceğini bize gösteriyor aşağıdaki görselde. Odanın ağırlıklı olarak kahve tercih edilmesi buna uyumlu olarak krem ve yine duvarlarla aynı renkte koltuk tercih edilmesi odanın uyumlu bir görünümünün olduğunu gösteriyor.

Kahve Koltuklara Uyumlu Renkler

Aşağıdaki görselden de anlıyoruz ki aslında kahve koltuklarınıza kahveden daha açık onu dengelenebilecek renklerin olması gerektiği açıkça ortada. Arkadaşlarım kahve koltuklarınıza koyu renklerde duvar rengi tercih etmeniz pek mantıklı ve hoş bir görünüm çıkmayacaktır ortaya. Bunun yerine daha sade açık göz yormayan, fildişi, krem, açık bej tonları, mat sarı tonları, kırık beyaz gibi renklerle samimi ve risk almadan bir mekan oluşturulabilir. Bu renkler haricinde daha bir renkli canlılık katmak adına örneğin mat sarı duvarlar kahve koltuklara ek olarak altın sarısı yani duvarın daha parlak olan sarı tonunda aksesuarlarla odanın genelini canlandırabilirsiniz. Duvarlarda aslında mavinin açık ve pastel tonları da hoş duracaktır. Sevilen konularımızdan olan oturma odası dekorasyon fikirleri konumuzu da bir incelemenizi öneriyorum.

Kahverengi Koltuklara Krem Duvarlar Kahverengi Kose Koltuklara Uygun Renkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir