Güle Güle Oturun Salon 2017 Harika Tasarımlar

2017 adlı TV8 kanalının taze programı olan yine aslında yeni de diyemeyiz kanal d ekranlarında izlediğimiz evim şahane programının kaldığı yerden devam etmesi. Selim Yuhay ve ekibi her zaman ki gibi yeni evler şekillendirmeye devam ediyor. 2016 aralıkta TV8 ekranlarında yeniden başladı adıyla. Selim Yuhay’ın önderliğinde uzman bir ekip şahaneler ortaya çıkarıyor. Bu yazımızda programından bu sezondan salon tasarımlarını göreceksiniz.

Yukarıda ve aşağıda gördüğünüz salon bir dubleks olarak geçiyor. Salonun eski hali hem salon hem yatak odası olarak kullanılan hatta evin gencinin çalışma odası gibi de rol üstlenmişti. Salon salon değil adeta karmakarışık bir mekan olmuştu. Hatta mutfakla da içli dışlı idi. Bunun yerine Selim Yuhay ve ekibi bu dubleks salonu yeniden inşa etti. Ailenin dili tutuldu ne söyleyeceklerini bilemediler. Renklerin uyumundan başlayarak özellikle benim dikkatimi podyumun hemen altından büyük bir yatak çıkması. Sürgülü yatak sayesinde geceleri yatak odası olarak da kullanılabilecek bir alan oluşturulmuş. Yine salonun içinde yer alan çalışma alanı hiç te abes kaçmamış doğrusu. Özellikle duvarların bir kısmında uygulanan taş duvarlar çok şık bir görünüm katmış. Yine yeni büyük ekran tv ve arkasında kapalı gömme dolap çok işlevsel duruyor.

Bakın dubleks salonun öncesi ve sonrasını görüyorsunuz aşağıda. Özellikle bu iki fotoyu sizlere sunmak istedim çünkü sağda gördüğünüz yeni ikili sürgülü kapı mutfağa açılan kapı. Öncesinde kapı olmadığı için salon ve mutfak iç içe gibiymiş. Yine solda gördüğünüz salonun eski hali. Yeni halini zaten önceki resimlerde gördünüz. Çok kalabalık göz yoran çok amaçlı kullanılan salon artık şahane bir şekle bürünmüş.

Yine aşağıda da dubleks salonun eski ve yeni halini görüyorsunuz. Özellikle tavandaki şık avize ve spot aydınlatmaları da mekana aydınlık katmış. Eskiyen koltukların döşemeleri değişmiş sanki yepyeni bir görünüme kavuşmuşlar. Siz de hayallerinizi ertelemeyin hemen TV8 Güle Güle Oturun programına başvurunuzu yapın. Bu arada bir önceki yazımızda Güle Güle Oturun mutfak dekorasyon örneklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz. Güle Güle Oturun ekibi ile birlikte harika salon dekorasyonlarına imza atan Selim Yuhay hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Selim Yuhay da özellikle dekorasyonlarda çiçek desenlerini sık kullanmış. Çiçek desenlerinin hala modasının geçmediğini açıkça görüyoruz. Daha açık hoş renkler tercih ediliyor. Tavan ışıklandırmaları özel aplikeler sayesinde daha hoş ortamlar elde edilmiş. Selim Bey tabii ev ahalisinin istek ve ihtiyaçlarını özellerini kullanarak dekorasyonlarını gerçekleştiriyor. İnsanların özel zevk ve ihtiyaçlarına önem vermesi de ayrı bir konu tabii. Her detay özenle seçilip dekorasyona uydurulmuş. Her köşesi her duvarı zeminden tutun da tavana kadar tüm detaylar düşünülmüş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir