Evi Şık Göstermenin Yolları Birkaç Hile Bizden

Evi Şık Göstermenin Yolları– Herkes evinin daha iyi görünmesini elbette ister. Misafirlerini ağırlamak için şık bir ortam hayranlık uyandıracak bir ortam için sizlere birkaç öneride bulunmak istiyorum. Aslında evi şık göstermek için bazı hileler yapabilmek mümkün. Kökten bir değişim yapmak için epey bir para dökmeniz gerekebilir ama bu öneriler sayesinde sizin de eviniz artık hem daha çekici hem daha şık görünecek arkadaşlarım. Peki bir evi şık göstermenin yolları nelerdir? Hep birlikte inceleyelim. Çok karmaşık renkler odanın daha kalabalık görünmesine neden olabilir. Ama aşağıdaki gibi mekanda en fazla iki uyumlu renk kombini halinde daha sade göze hoş gelen şık bir ev dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Sik Bir Ev Dekorasyonu

Artık dar mekanlar için daha açık renkleri dekorasyonunuzda tercih etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Daha küçük mekanları daha şık göstermenin yolu aslında en iyi mobilya ve eşyaları kullanmak değil. Doğru yerde doğru rengi tercih etmek ve tabii ışıklandırmayı doğru yapmaktır. Şık bir ev dekorasyonu için mutlaka küçük göz yoran saçma sapan çok fazla gereksiz eşyayı kaldırın. Ortam daha sade olmalı ki şıklık ön plana çıksın. Evde sergilemek için beğendiğiniz ve evinize uygun bir iki aksesuar seçmeniz yeterlidir. Özellikle evinizde karakterinizi yansıtacak harika bir tablo sergileyebilirsiniz. Böylece daha elit ve kaliteli bir mekan yakalayabilirsiniz. Örneğin odanız küçük ise gereksiz dolap ya da mobilya yerine en güzeli duvar içine niş uygulamaları ile raf yaptırmanız olabilir. Böylece yerden de tasarruf edersiniz hem de niş uygulamaları ile mekanınıza çok şık bir uygulama kazandırmış olursunuz. Hep dar mekanlardan söz ediyoruz dar mekanları daha geniş göstermek için aslında şu yazımızı inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sik Ve Sade Bir Dekorasyon

Özellikle odada dağınıklığın görünmemesi için kapalı dolaplar tercih edebilirsiniz. Kalabalıklığın ortada görünmesi şıklığın aksine sıkıcı bir görünüm sunacaktır. Yine eğer yaptırabiliyorsanız ışıklandırma için aynı zamanda şık bir uygulama olan duvar asma tavanlar uygulatabilirsiniz. Amerikan mutfak bir mutfağınız varsa salın ile mutfağın renk uyumuna dikkat. Mutfakta salından farklı renk uygulaması durumunda uygun olmayan bir görüntü oluşacaktır. Ev dekorasyonunda şıklığı yakalamak aslında zor değil. İlla eşyaların yeni olması ya da illaki eve yeni bir şeyler uygulatmak gerekmez küçük hilelerle siz bunu olur hale getirebilirsiniz.

Sik Ev Dekorasyonu

Odanın karanlık hava almayan bir ortamda olması şıklığını ve albenisini engeller. Özellikle eğer dar karanlık güneş almayan bir evde iseniz son zamanların en çok uygulanan trendi yere kadar uzanan pencerelerle odanıza gereken ışığın girmesini sağlayabilirsiniz. Ya da açık renk perdeler daha ince tüller tercih ederek yeterince güneş ışığının içeri girmesini sağlamalısınız. Eğer evde küçük çocuk yoksa beyaz renk mobilyalar her zaman şıklığın simgesidir bence. Duvarlarda da yine açık renkler her zaman daha iç açıcı görünüm sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir