Evi Aydınlık Gösteren Boya Renklerine Bakmak İster misiniz?

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri– Evinizin daha ferah görünmesi her zaman daha iyi hissetmeniz için önemlidir. Daha ferah bir ev dekorasyonu her zaman daha çekici ve iç açıcı olmuştur. Özellikle dar ışık almayan az pencereli evleri nasıl daha aydınlık gösterebiliriz buna ağırlık vereceğiz. Geniş odaları aydınlık göstermek zaten çok kolaydır. Özellikle artık şehir hayatında ne balkon ne terasa sahip evler çok azalmıştır betonların arttığı şu yıllarda dip dibe evler özellikle evlerin ışık almasını da engelleyebilmektedir. Önü açık olan ışık alabilen evler ne şanslı buna karşın ışık alamayan her yandan apartmanlarla kuşatılmış evlerin vay haline. İşte güneş ışığı girmeyen evler için sizlere bazı önerilerde bulunurken görsel örneklerle bu fikirleri pekiştireceğiz.

Ferah Ev Dekorasyonu

Hem eviniz küçük hem de odalar ışık almıyorsa ve tavan ve zemin arası basık ise biraz daha açık renkli duvar renklerini tercih etmeniz gerekecektir. Herkes dediğim gibi çok şanslı değil geniş evlerde yaşama olanağı bulamayan binlerce insan var o zaman ne yapmanız gerekiyor işte burada. Yukarıdaki örnek gibi açık renkli mobilyalar tercih edilmesi orta sehpa gibi cam şeffaf görünümlü mobilyalar tercih edilmesi mekanın ışık dengesini koruyacaktır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki eğer çocuğunuz bebeğiniz varsa cam sehpalarını önermiyorum. Küçük bir mekanda oldukça açık renk kullanmak yeterince ışık sağlayacaktır.

Aydinlik Antre Dekorasyonu

Aynalar harika bir ışığı yansıtma biçimi. Işığın oluşabilmesi yansıma için aynalar harika bir çözüm. Yine pencerelerinizi çok örtmeyecek daha aydınlık daha ince kumaş perdeler tercih etmelisiniz. Ayrıca kapıların da renginin önemi büyük beyaz açık renk kapı rengi görünüme daha fazla ışık katıyor daha geniş aydınlık olmasını sağlıyor. Evinizi olduğundan daha aydınlık gösterecek bir çözüm de tabii ki tavana yukarıdan yansıyan spot lambalar. Özellikle asma tavan tasarımlarının evleri oldukça şık ve ferah bir şekilde aydınlattığı ortada. Beyaza yakın renkler bu yazın renklerinden bazıları yeşil mavi sarı renklerini rahatlıkla dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz sarıyı yatak odası olan yerlerde kullanmamanızı tavsiye ederim depresyon uykusuzluk gibi sorunlar yapabilir. Yatak odalarında hangi renkler kullanılmalı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aydinlik Ev Dekorasyonu Beyaz Duvar Rengi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir