Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar Nelerdir?

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar– Eviniz sizin kendinizi özgür hissettiğiniz yaşam alanınızdır. Peki bu mekanı dekore ederken neye göre hangi kritere göre dekore ediyorsunuz? Doğru bir dekorasyon ile hatalı bir dekorasyonu nasıl ayırt edersiniz? Arkadaşlarım ev dekorasyonunda isteyerek olduğunu sanmıyorum ama istemeyerek çok hatalar yapılabilir. Bu hataları sizlere açıklayarak bundan sonra daha güzel içinize sinecek dekorasyonlar hazırlamanıza da olanak sağlamak isteriz. Şimdi ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalara biraz değinelim.

Dekorasyon yapmak öncelik olarak tarzınızı belirlemeniz ile  başlayacaktır. Odanın tamamında tercih ettiğiniz stil ne ise o tarzı yansıtmalısınız. Yani bir modern takımlar klasik tarz bir mobilyayı kombine etmeniz abes bir görünüm oluşturabilir. Tarzınızın ne olduğuna karar vermek daha ilgi çekici neyi istediğini bilen bir kişiye ait ev dekorasyonunu gösterecektir. Bir diğer hata noktası ise renk karmaşası. Birden çok renk alakasız renk tonları karmaşa oluşturacak o da hoş bir görünüm oluşturmayacaktır. Yine kalabalık bir görünüme olanak tanıyan çok fazla küçüklü büyüklü uyumsuz ve gözü yoran objeler. Ev dekorasyonunda gereğinden fazla dekoratif objeler hoş bir görünüm yerine daha itici bir görünüm de sunabilir. Bir diğer hata ise evinize girecek doğal ışık kaynaklarını kapatmak. Bu genel de pencerelerin önünü kalın kumaşlı perdelerle kapatmak olabiliyor. Bırakın ışık eve girsin ve güneş ışığının doğallığından evinizin içi de nasibini alsın.

Odanızın tamamına etki edecek mobilyaların odanın ölçülerine uygun fonksiyonel olmasına özen gösterin. Özellikle küçük mekanlar için büyük mobilyalar çirkin bir görünüm sağlayacak ve odada rahat hareket etme imkanınız da kısıtlanacaktır. Size yapılan bazı yanlışlardan bahsettim bunun dışında özellikle en çok yapılan yanlışlardan biri mobilyaları duvarların dibine kadar hizalamak ve ortada kocaman boş bir alan oluşturmak. Aslında bunun yerine daha fonksiyonel ve rahat bir şekilde dizayn edilirse mobilyalar daha rahat ihtiyaçları daha fazla karşılayan dekorasyon elde etmiş olursunuz. Hanımlar beyler özellikle sade bir ilginizi çekiyorsa size minimalist ev dekorasyonunu önerebilirim. Minimalist için yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir