Ev Dekorasyonunda Mavi Tonlarında Duvar Rengi Uygulamaları

Mavi Duvar Boyası Renkleri – Ev dekorasyonlarının en önemli unusuru kuşkusuz duvar renkleridir. Duvar rengi bir anlamda evin kimliğidir. Aynı zamanda ev içerisinde yaşayanların üzerinde belki de hiç bir yer de duyamayacağınız etkileri vardır. Dolayısı ile ev dekorasyonunuza başlamdan önce duvar rengini belirlemek adına sıkı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Bu konuda 724boya.com olarak bizlerde yanınızdayız ve sayfalarımızda sizlere yeni fikirler veriyor, boya markalarının kartelalarını, en yeni duvar renklerini, farklı duvar boyalarını sizlere tanıtıyor, sizlere işinize yarayacak tüyolar veriyoruz. Bu sayfamızda da ev dekorasyonunuz için yine bir renk uygulaması ile huzurlarınızdayız.

Koyu Mavi Renklerde Duvar Dekorasyonu 1468419406

Koyu Mavi Renklerde Duvar Dekorasyonu

Bu defa rengimiz mavi. Mavi duvarlar ilk etapta kulağa hoş gelmeyebilir yada mavi renk ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin dikkatini celbedebilir. Her iki durumda da mavi renk hakkında sizleri biraz olsun bilgilendirmek isteriz. Sonuçta yukarıda da belirttiğimiz gibi mavinin insan sağlığı üzerinde fizyolojik ve psikolojik etkileri yadsınamaz… 

Soğukluğu hatırlatan, insanın içinde herhangi bir kıpırdanmaya, canlanmaya neden olmayan renkler soğuk renklerdir. Mavi veya mavinin çeşitli tonlarıda bu tür bir hisse neden olduğundan soğuk renkler grubuna girmektedir.

Mavi Duvar Renkleri Ile Yatak Odasi Dekorasyonu 1468419420

Mavi Duvar Renkleri ile Yatak Odası Dekorasyonu

Mavinin sakinleştiren bir havasıdır. Sakinleştirici etkisi olmasından dolayı, okullarda, dinlenme mekânlarında, çalışma mekânlarında ve yatak odalarında sıklıkla kullanılır. Ancak mavinin tonu biraz açılırsa( açık mavi ve tonları) buzu çağrıştırdığından dolayı soğukluk ve yalnızlık hissi verebilir ve duygusallığı çok fazla tetikleyerek melankoliye neden olabilir.

Oturma Odasi Mavi Duvar Rengi Uygulama Ornekleri 1468419435

Oturma Odası Mavi Duvar Rengi Uygulama Örnekleri

Mavi renk sakinleştirici ve kan akışını yavaşlatıcı etkilerinden dolayı yüksek tansiyonu düşürür. Bundan dolayı yüksek tansiyon hastalarının bolca kullanması önerilmektedir. Boğaz hastalıklarında ( guatr, bademcik vb. ) çocuk hastalıklarında (kızamık, boğmaca vb. ) ateşli hastalıklarda faydalıdır. Diş çıkaran çocuklara da faydalı olmaktadır.

Evet mavi ve tonlarında bu kadar bilgi sizlere belirli fikirler vermiştir umarız. Dilerseniz şimdi gelin birazda bu renk ile yapılan dekorasyon örneklerine aşağıda yer alan foto galerimizde hep birlikte göz atalım. 

MAVİ ve TONLARINDA DUVAR RENKLERİ ile EV DEKORASYONU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir