Ev Dekorasyonuna Nereden Başlanır Doğru Dekorasyon İçin

Dekorasyonuna Nereden Başlanır– Bayram yaklaşıyor ziyaretçileriniz olacak en azından sizden küçükler evinizi ziyaret edecek. Evinizin dekorasyonunda yeni baştan bir şeyler yapmaya karar vermiş iseniz yazımızı incelemenizi öneriyorum. Özellikle bu yaz düğününüz de olabilir bu yüzden yeni bir yapmak istiyor olabilirsiniz. Bizim amacımız ise size burada yardımcı olmak. Yeni için işe sıfırdan başlamak güç olabilir nereden işe başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Düğün telaşı içinde belki de en zevkli iştir ev döşemek. Dekorasyona nereden başlayacağınızı bildiğiniz taktirde evet güzel bir işe imza atabilirsiniz tabii ki.

Ev dekorasyonuna ilk nereden başlayabiliriz sorusuna ben evin iç dekorasyonunu yapmadan yani mobilya eşyaları seçmeden önce duvarların rengi bakımını yapmanız en doğru tercih olacak güzel bir başlangıç olacaktır. Duvar rengine göre de mobilya tercihinizi yapabilirsiniz. Duvarlardan önce aslında unutulmaması gereken bir detay var. Zemin kaplamaları. Zemin kaplamaları istemediğiniz gibi ise değiştirmek isteyebilirsiniz. Özellikle son yıllarda neme suya dayanıklı parkeler ya da çok şık seramikler bile tercih edebilirsiniz. Duvar boyarken kendiniz yapacaksanız en güzel yöntem püskürtmeli sistemleri kullanabilirsiniz. Rulolar fırça benzeri araçlar duvarda kıl benzeri kir bırakabilir. Aslında iç dizayn ile ilgili tarzınızı belirledikten sonra eşyalarınıza karar verdikten sonra ona uygun duvar rengini yapabilirsiniz. İç dizayn yaparken mobilyanız perde halı arasında uyum olmalıdır.

Ev dekorasyonunda uyum yakalamak önemli. Göze hoş görünmesi açısından perde halı mobilya aksesuarlar arasında uyum yakalamalısınız. Perde tercihiniz evinizin ışığına uygun ve dekorasyonunuza uyum sağlayacak şekilde olmalı. Ev dekorasyonunuzun mobilya perde halı gibi genel olarak tamamlanmış ise buna uygun aksesuar seçimine başlayabilirsiniz. Aksesuarları en son tercih edin ki dekorasyonunuzda mobilyalarınıza çok büyük ya da küçük uyumsuz görünmesin. Yine mekanda kullanılacak aydınlatmalar da odanızın durumuna göre tercih edilir. Asma tavan yer alıyorsa ve spot lambaları ile aydınlatma mevcut ise dekoratif abajur tercih ederek evinize şık bir görünüm katabilirsiniz. Salon için şık avizeler odalar için ise uygun tarzda örnekler tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir