Duvarlarınızda Okyanus Yeşilini Denediniz Mi?

Okyanus Yeşili Duvar Boyası Rengi ve Dekorasyon Örnekleri – Duvar renkleri ile dekorasyonlarına hareket getirmek isteyen takipçilerimiz için fark ve sıradışı, ancak bir o kadar da şık duvar boya renklerini incelemeye devam ediyoruz arkadaşlar. Bu sayfamızda okyanus yeşili duvar rengini ele alıyor, bu renk ile yapılan uygulamalardan dekorasyon örneklerini beğenilerinize sunuyoruz…

Turkuazın daha koyu bir tonu olan okyanus yeşili mavi, yeşil ve biraz da grinin karışımından meydana gelir. Yeşil ve mavi arasında yer alan geçiş renkleri, sahip oldukları nitelikleri ile geçmişten günümüze değer görmüşlerdir. Mesela Antik Pers toplumunda, mavi ve yeşili sarı bir dokunuşla birleştiren değerli bir taş olan turkuazın nazarı önlediğine inanılıyordu. Bu nedenle Persler nazardan korunmak için mavi-yeşil taşlar takıyorlardı. Antik Meksika’da ise turkuaz tanrıların rengiydi ve faniler tarafından bu renkte elbiseler giyilemezdi.Mavi ve yeşilin yatıştırıcı tonları sizide mutlu ediyorsa okyanus yeşili eviniz için aradığınız renk olabilir. 

En Guzel Duvar Boya Renklerinden Okyanus Yesili 1468824575

En Güzel Duvar Boya Renklerinden Okyanus Yeşili

Maviden geldikleri için hem turkuaz hem de okyanus yeşili bulundukları mekana, sakinleştirici ve yatıştırıcı hislerle yeşilin yarattığı dengeleyici ve geliştirici hisleri yayarlar.

Okyanus Yesili Duvar Boyasi Rengi Ile Duvar Dekorasyonu 1468824549

Okyanus Yeşili Duvar Boyası Rengi İle Duvar Dekorasyonu

Gösterişli bir his yaratmak için okyanus yeşiliyle vurgulanmış bir duvarı deneyebilirsiniz. Heyecan verici bir etki yaratmak içinse okyanus yeşilini turuncu, mercan pembeler ve hatta altın sarısı ile eşleştirmeyi deneyin. Eğer hafif bir renk sizin için daha uygunsa grimsi kahverengi duvarları, canlı renklerde yastıklar ve halı gibi aksesuarlarla beraber kullanın.

Okyanus Yesili Duvar Renklerinden Ornekler 1468824585

Okyanus Yeşili Duvar Renklerinden Örnekler

Okyanus yeşili parlak beyaz karşısında gerçekten dikkat çeker; ama krem, lacivert, uçuk gri ve ahşabın doğal tonlarıyla birleştiği zaman da çarpıcı bir görünüm yaratır.

Dilerseniz gelin şimdi tüm bu kriterlerin göz önüne alınarak turkuaz yeşili ile yapılan duvar dekorasyonlarına alt tarafta yer alan foto galerimizde hep birlikte inceleyelim. Böylece yeni duvar renginizi belirleyebilir konu daha hakkında daha net fikir sahibi olabilirsiniz… 

OKYANUS YEŞİLİ DUVAR RENKLERİ ve DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir