Dekorasyonda Karatahta Modası Dekoratif Karatahta Uygulamaları

Yükselen modern dekorasyon tarzları her gün karşımıza daha başka ve şaşırtıcı bir fikirle çıkıyor. Oldukça basit olmalarına rağmen bulundukları mekanlarda hemen göze çarpan, beğeni toplayan bu uygulamalardan biride karatahta dekorasyon uygulamaları. Genellikle mutfaklarda tercih edilen ve Avrupa'da bir çok evde kullanılan bu uygulamanın çeşitli örneklerine, yavaş yavaş ülkemizde de rastlar olduk.

Çok Basit bir uygulama olan karatahta efektlerini, mutfak duvarlarınızın sevmediğiniz, ancak dikkat çekmesini istediğiniz bir bölümünde kullanabilirsiniz. Bu uygulama sadece görsel güzelliği ile değil, alış veriş listesi olarakta kullanacağınız için işe yarar bir işlem olacaktır.

Karatahta Dekorasyon Fikirleri 6 1460468162

Karatahta uygulamalarını özel olarak yaptırabileceğiniz bir yer varmı bilinmiyor, ancak kendinizinde yapabileceği basit bir uygulama. Sadece hemen her yerde bulabileceğiniz ve tüm yüzeylerde kullanabileceğiniz karatahta  boyası ve ardından bir kaç tebeşir bu şık uygulamayı yapmanız için yeterli olacaktır. 

Karatahta Dekorasyon Fikirleri 9 1460468418

Yeşil, koyu yeşil, turuncu, bordo, açık mavi, siyah gibi çeşitli renk seçeneklerine ve tonlarında alternatifleri olan kara tahta boyasını yaparken en iyi sonucu alabilmeniz için bazı püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Boyayı mutlaka iki kat vurmalısınız. İkinci katı sürmeden birinci katın kuruduğundan emin olmalısınız, zira birinci katın yüzeyden sıyrılmasına sebep olabilirsiniz.

Birinci katı enine boyadıysanız, ikinci kat boyama işlemini cismin boyuna  yönde yapmalısınız. Birinci katı da ikinci katı da boyarken, fırça darbeleri sürekli aynı yönde, yani birinci katı boyarken  enine doğru darbeyle başladıysanız birinci katın tamamını bu yönde olmalı  . İz bırakmaması için yumuşak kıllı fırça ya da rulo kullanmalısınız. Boyanın sulandırılması da kesinlikle doğru değildir. Bu, boyanın cisme kara tahta özelliği vermesine engel olur.

Bu püf noktalara dikkat ederek yaptığınız işlemlerin ardından foto galerimizde de göreceğiniz üzere oldukça şık bir karatahta dekorasyonuna kavuşabilir, farklı dekorasyon zevkinizi eve gelen konuklara hissettirebilirsiniz. 

EN GÜZEL KARATAHTA UYGULAMALARINDAN ÖRNEKLER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir