Beyaz Rengin Sıcak ve Soğuk Tonları İle Zarif Mekanlar

Beyaz duvar Boyası Renkleri – Kuşkusuz beyaz ev dekorasyon ve mobilyalarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Her ne kadar son yıllarda kum beji duvar renkleri trend olsa da beyaz belki de yüzyıllar boyu modası geçmeyecek bir renk olarak öne çıkıypr. Tabii burada beyazın sıcak ve soğuk tonlarını ne zaman ve nasıl kullanacağımızı, şık bir biçimde abartısız bir görünüm için nasıl harmanlayacağımızı bilmemiz gerekiyor. 

Beyaz renkli salon dekorasyonu ile sofistike bir mekan elde edebilirsiniz örneğin. Ancak burada sade bir beyaz yerine, sıcak ve soğuk beyazları birlikte kullanmayı deneyin. Mesela duvarlarda soğuk beyazı, tavanda ise sıcak beyazı deneyin. Bu kombinasyon zemininiz, mobilyalarınız, aksesuarlarınız, ayrıca dekoratif bir kilim için harika bir arka plan oluşturur. 

2016 Beyaz Duvar Renkleri 11 1460033415

Eğer davetkar bir ortam yaratmak istiyorsanız, sıcak beyazlar doğru bir seçim olacaktır. Ancak içinde biraz sarı veya kırmızı olan sıcak beyazları seçmenizi öneririz. Bu renk tonları yumuşak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratır, bu nedenle yatak odaları ve oturma odaları için idealdir. Sıcak beyazlar ışığı yansıttığından güney cepheli odalara göre genellikle daha az doğal ışık alan kuzey cepheli odalarda kullanılması da iyi olur.

2016 Beyaz Duvar Renkleri 15 1460033424

Küçük odalarınız içinse soğuk beyazları öneriyoruz, zira duvarları uzakta göstermeleri sayesinde mekânı olduğundan büyük gösterirler. Aynı zamanda parlak ışığın etkisini azaltırlar, böylece özellikle güney ve doğu cepheli, çok fazla güneş alan odalarda oldukça işe yararlar.

Foto galerimizde beyazın sıcak ve soğuk tonları ile dekore edilmiş mekanlardan görsel örnekleri beğeninize sunuyoruz. Buradaki örnekler beyaz duvar boyaları ile yapacağınız dekorasyon hakkında sizlere ışık tutacaktır… 

BEYAZ RENKLERLE DEKORASYON ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir