Banyo Zemin Kaplamaları İle Daha Şahane Banyolara

Kaplamaları– Banyoların dekorasyonunda hem gerekli olduğu için hem görünümüne renk kattığı için zemin kaplamalarına biraz önem vermekte fayda var. Banyonuz için tercih ettiğiniz zemin kaplaması doğru tercih edilmiş olmalı ki zaten kolay değişen bir şey olmadığı için buna gereken titizliğin verilmesi gerekmektedir. Bir zemin kaplaması özellikle bu banyo için tercih ediliyorsa kaymayan ıslak nemli ortama dayanıklı olmalıdır tabii banyonuzun dekorasyonuna da ayak uydurmasından daha önemli bir konu olamaz sanıyorum. Zaten bu tür alışverişlerde genelde ilk anda görünüme rengine bakılır değil mi? Banyoya uyum sağlaması elbette çok önemli ama kalitesinden de ödün vermemeli bir zemin örneği. Son zamanlarda banyo gibi ıslak zemine sahip mekanlarda daha kaliteye sahip örnekler çıkmış durumda. Özellikle benim en beğendiklerimden biri suya dayanıklı parkeler. Bu modelleri rahatlıkla banyo gibi mekanlarda tercih edebilirsiniz.

Granit, mermer, ahşap ya da 3d modeller ve daha fazla model banyo zemin kaplama örnekleri arasında görebilirsiniz. Ben sizlere değişik modeller sunmaya çalıştım. Özellikle yukarıda alan gerçekçi görünüme sahip 3d zemin kaplama banyonuza derinlik kazandıracak hele ki hemen ayaklarınızın altında iki tane köpekbalığı görüne biraz ürkebilirsiniz bile banyoya girerken 🙂 Ama tabii bu bir örnek daha çok modeller bulabilirsiniz banyo zemin kaplama örneklerine. Böyle manzaralı döşemeleri için ekstra banyo paspası ya da örtüsüne de ihtiyaç duymayacaksınız. O eski tarz düz sade klasik modeller yerine artık daha modern gizlemek istemeyeceğiniz zemin döşemelerine rastlayabilirsiniz tıpkı aşağıdaki model gibi. Zemin kaplamalarına uyum sağlaması açısından duvar döşemelerini de ona göre tercih etmeli ya da değişim yapmayacaksanız duvarlarınızdaki modele uygun bir seçim yapmak daha iyi bir tercih olacaktır.

İşte karşınızda doğal taş görünümlü bir yer kaplama örneği. Rengi dokusu ile banyonuzda çok şık duracağını düşünüyorum. Özellikle banyonuzda sade bir görünüm istiyorsanız buna benzer renk ve modeller ideal. Banyoda suya dayanıklı parkelerde hem temizliği kolay hem uzun ömürlü modellerden. Son yıllarda oldukça gelişen bu sektörle alakalı olarak tercih şansınızın daha fazla olduğunu belirtmem gerek. Ama siz klasik görüşten yanaysanız yani fayanslar biliyorsunuz ki bu bizim geçmişten gelen milli kültürümüz gibi bir şey. Fayanslar da aslında banyolar için iyi bir seçim sadece aşınmayan ve kaymaz taban olması yeterli olacaktır seçim kriterleriniz. Zemin döşemesi yaptırırken banyonun bu soğuk havasını kırmak burayı daha kullanışlı keyifli ve sıcak mekan haline getirmenin yolu zeminden ısıtmalı yöntemdir. Hem böylece dekorasyon açısından petek kalabalıklığını da ortadan kaldırmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir