Bahçe Dekorasyonu Ve Bahçe Düzenleme Sanatı

– Bir türlü gelemeyen bahar sıcak havalar iyice bu havalara olan özlemi artırdı. Tam ısınıyor derken yeniden yağış soğuklar hala baharın etkisini tam olarak yaşamamış olmanın içten içe üzüntüsünü yaşayanlardan biriyim. Peki ya baharda neler yapılır? Bakım onarım ev düzenleme, bahçesi olanlar bahçeye yoğun bir derleme toplama işlemi, yaz için yeniden dekorasyon çabalarına kalkışanlardansanız bu yazımız tam size göre. Öyle hoş bahçe dekorasyon örnekleri sunacağım ki size hatta yeniden değerlendirebileceğiniz eski eşyalardan yapılabilen dekorasyon örneklerini de gözlemleyebileceksiniz. Bu çok önemlidir aslında hem az maliyetli hem de tabii eski eşyaların çöpe gitmeden değerlenebileceğini de görebilirsiniz.

yaparken bahçenin doğasını toprağı kullanmaya özen gösterin. Toprak ağaç çiçek yeşillik ön plana çıksın. Böyle olmazsa ne anlamı kalacak ki değil mi bahçe olmasının. Özellikle büyük bölüm bahçenizi yer yer bölmek farklı alanlar olarak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki gibi bahçe bölmeleri ile ayırabilirsiniz. Bahçenin olmazsa olmazları havuzlar özellikle süs havuzları ile etkileyici bir görünüm elde edilebilir. Yine mutlaka aydınlatma ve çiçekler yer almalı bir bahçede. Yukarıdaki örnek gibi eski hal kasalarını kullanarak bu şekil dekoratif bir görünüme imza atabilirsiniz.

Bahçede mutlaka olması gerektiğini düşündüğüm çiçekler için eski bir bisiklet ya da eski bir bot ya da bir çaydanlık aklınızda gelen saksı olabilen ve dekoratif görünen her şeyi çiçek ekmede kullanabilirsiniz. Ne kadar hoş bir görünüme sahip olduğunu görüyorsunuz değil mi? Kullanılmayan araba lastikleri mi var bahçenizde onları alıp boyayıp bir salıncak yapabilirsiniz ya da içine çiçekler ekebilirsiniz.

Bahçe mobilyaları ile donatılmış bölümde yaz akşamları arkadaşlarınızla piştiler okeyler hoş sohbetler geçirebileceğiniz aktiveteler için bir bölüm ayrılmalı mutlaka. Bahçe mobilyanız yoksa çok rahat ve şık bellona bahçe mobilyaları konumuzu inceleyebilirsiniz.Etrafını da bahçe bölme malzemeleri ile dekoratif bir şekilde bölebilirsiniz. Eğer bahçede çimenlerin üzerine basılıp geçilmek zorunda kalınıyorsa bence en iyi fikir araya bir yol şeklinde taşlar döşemek olacaktır. Bu hem dekoratif bir görünüm hem de çimenlerin zarar görmesi engellenecektir. Toprakla bahçe ile uğraşmak sizin de kış boyu biriken negatif elektriğinizi atmanıza olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir