Karanlık Mekanları Ferah Gösterecek Sihirli Renkler


Bazı evler vardır ki sadece bir odası güneş görmez, havalandırma boşuğuna bakar veya kör cephedir. Dolayısı ile burası küçük bir zindanı andırır. Işık yönünden fakir olduğu içinde dekorasyonu oldukça zordur. Dekore edilemediği içinde genellikle günlük yaşamda kullanım yerine daha çok ardiye olarak kullanılır. Ancak şimdi bilgilerinize sunacağımız tavsiyeler ile bu mekanların rengini değiştirip, olduğundan daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Aydınlık veya karanlık, bir odanın dekorasyonu için en önemli kriter doğru renkleri seçmek olacaktır. Karanlık mekanlarda seçeceğiniz renkler içinse iki kere düşünmeniz gerekir. bu konuda 724.com olarak bizlerinde size bazı tavsiyeleri var.

En yüksek aydınlatma etkisini elde etmek adına mavi ve grinin soluk tonlarını kullanın. Daha soğuk renkler, odayı daha geniş ve aydınlık göstererek duvarların arka planda kalmasına yardımcı olur.

 

eğer sıcaklık istiyorsanız, açık terakota veya turuncuları kullanmaktan korkmayın, zira parlak bir tonu karanlık, soluk bir alanı daha aydınlık ve sıcak gösterebilir. Ancak odayı kahverengi mobilyalarla bozmamaya dikkat edin böylece oda bunaltıcı hale gelmez.

Karanlık odalarda sahip olduğunuz ışıktan en iyi şekilde yaralanmalısınız. Parlak yüzeyli bir boya seçmek, ışığı odaya geri yansıtarak daha aydınlık görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Plaster pembe tonları bu konuda özellikle çok işe yarar.

Amaç odayı daha geniş ve aydınlık göstermek, bu nedenle tavanda herhangi bir koyu renk kullanmaktan sakının. Beyaz her zaman güvenli bir seçimdir ancak yeşillerden altın rengine kadar diğer renklerin soluk tonlarını da kullanabilirsiniz.

Sütun baştabanlarını, süpürgelikleri ve diğer pervazları açık, yansıtıcı renklere, hatta duvarlardaki renklerle zarif şekilde kontrast oluşturan renklere boyayın. Bu aydınlığını azaltmadan odaya biraz şekil katar.

İnatçı karanlık köşelere, açık renkli veya aynalı mobilyalar ve dikkatlice yerleştirilmiş lambaların bir kombinasyonu ile biraz ışık katın.

 

 

 

 

 

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Dekorasyon Fikirleri

Prefabrik Ev Modelleri arayanlara tüyolar

PREFABRİK EV MODELLERİ : Bundan on yıl öncesine kadar belkide daha fazla bir zamanda pek bilinmeyen ama artık yavaş yavaş yaygınlaşan birşey bu. Özellikle bulunduğum şehirdeki yaylalara gittiğimde artık insanların beton binalar yerine prefabrik ev kondurduklarını görüyorum. Yani hazır bir malzeme ve gelip kuruyorlar bir iki gün içinde de geçip oturabiliyorsunuz. bu yazımda sizlere kurulmuş

Kadife Sandalye Modasına Bir Göz Atalım

Kadife Sandalye Modası– Kadifelerin şıklığı ile birlikte temizliği bakımından da kolaylık sağlaması ev dekorasyonunda mobilyalarda kullanım sebebinini doğurmuştur. Hanımlar özellikle kadifenin şık görünümü kolay temizlenmesinden ötürü de kadifeyi sıkça tercih ederler ev dekorasyonu içinde. Kadifenin hem canlı hem de değişik bir havası vardır. Ev dekorasyonunda koltuklarda yatak odalarında baza başlıklarında kullanıldığı gibi sandalyelerde de tercih

Koçtaş Bahçe Mobilyaları İle Daha Şık Bahçe Dizaynı

Koçtaş Bahçe Mobilyaları– Yaz geldi mi bahçelerimize balkonlarımıza daha bir özen gösteririz. Kış boyu içerde kaldığımız yeter deriz ve artık havaların ısınmasıyla kendimizi balkonlara bahçelere atarız. Ama tabii biraz düzenleme yapılması gerekebilir bu alanların. Piyasada bahçe düzenleme adına yüzlerce binlerce ürün bulabilirsiniz. Koçtaş özellikle bu yerlerden en kapsamlı olanıdır. Gittiğinizde evinize dair her şeyi bulabilirsiniz

Ufak Banyolar İçin Lavabo Modelleri Doğru Seçim İçin

Ufak Banyolar İçin Lavabo Modelleri– Ufak banyolar evet dekore etmek biraz daha güç olabilir ama artık her şeyin bir çözümü var siz istedikten sonra. Küçük mekanlarda dahi şıklığı fonksiyonelliği elden bırakmayacaksınız. Banyonuz ufak mı hiç üzülmeyin. Ufak banyolar için fonksiyonel çözümlerin üretildiği harika tarz örnekler var. Banyonun en önemli ihtiyacı olan lavabolarda bile bu detay

Ev Dekorasyonuna Nereden Başlanır Doğru Dekorasyon İçin

Ev Dekorasyonuna Nereden Başlanır– Bayram yaklaşıyor ziyaretçileriniz olacak en azından sizden küçükler evinizi ziyaret edecek. Evinizin dekorasyonunda yeni baştan bir şeyler yapmaya karar vermiş iseniz yazımızı incelemenizi öneriyorum. Özellikle bu yaz düğününüz de olabilir bu yüzden yeni bir ev dekorasyonu yapmak istiyor olabilirsiniz. Bizim amacımız ise size burada yardımcı olmak. Yeni dekorasyon için işe sıfırdan

Kimdir724boya