Duvar Boyarken Köşe Kestirmeleri Nasıl Yapılır ?


Kestirmesi Nasıl Yapılır – Bir boyacı ile anlaşmadıysanız ve kendinizi işlerinde becerikli olarak gördüğünüz için evinizi kendiniz boyamaya karar verdiyseniz, ancak bu işi ilk defa yapıyorsunuz sizi en çok zorlayacak olan tavan ve arasında köşeleri birbirine karıştırmadan boyamak olacaktır. 

Genel olarak tavanlar beyaz renge tavan boyaları ile boyanır. Duvarlarda ise farklı duvar renkleri kullanılır. Bunun için köşelerde ‘kestirme’ yapmanız gerekecektir. Aynı şekilde süpürgelik ve diğer ahşap veya pen parçaların çevresini boyarken de kestirme kullanılabilir. Zor bir iş olan kestirme hususunda, tertemiz ve en iyi sonuçları elde etmek ve boya kestirmelerin nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmak adına sizler için hazırladığımız kılavuzumuzu adım adım takip etmenizi öneririz. 

Duvar Boyama İp Uçları ve Boyas Kestirme Uygulamaları

Duvar Boyama İp Uçları ve Boyas Kestirme Uygulamaları

Bunun için ilk olarak tüm yapı marketlerde bulabileceğiniz geniş naylonlar almalıyız. Bu naylonları boya yapacağımız alanların zeminine sererek olası damlamalarda zeminlerimizin boyadan etkilenmemesini sağlayacağız. Bu işlem bittikten sonra kestirmelerimizi atmaya başlayabiliriz. 

Kestirme yapmak için 8 cm'lik bir kestirme fırçasına ihtiyacınız olacak. Fırçanın sapını kıllara yakın bir yerden bir kalem tutar gibi kavrayın ve fırçanın uzun kenarı duvara paralel olacak şekilde dikey olarak tutun. Fırça kısmını üçte biri girecek şekilde doğrudan boyaya batırın ve hafifçe vurarak fazla boyadan kurtulun.

Köşe Kestirme Boya Nasıl Yapılır

Köşe Kestirme Boya Nasıl Yapılır

Duvarlarınız ve tavanınızın birleştiği gibi bir yerde, dikey bir hat için kestirme yapıyorsanız köşelerin buluştuğu yerden yaklaşık 5 cm mesafeden boyamaya başlayın. Duvar boyunca aşağı doğru tek bir darbe ile boyayın. Duvarlarınız ve süpürgeliğin birleştiği yerlerde de aynı tekniği uygulayın.

Tavan ve Duvar Köşe Kestirme Boyama Uygulamaları

Tavan ve Duvar Köşe Kestirme Boyama Uygulamaları

Olabildiğince düz hatlar elde etmek için, her defasında fırçaya çok az boya alarak kısa hamlelerle boyamalısınız. Bembeyaz tavanınızda minik damlalar halinde  görmek istemiyorsanız, fırçayı duvara bastırmadan boyayın, ayrıca elinizin titrememesini sağlamaya çalışın. 

Kestirme Boya İçin Maskeleme Bandı Kullanımı

Kestirme Boya İçin Maskeleme Bandı Kullanımı

Bu konuda kaygılarınız varsa düşük yapışkanlığa sahip maskeleme bantlarındanda yardım alabilirsiniz. Ancak boya kurumadan önce bu bantları mutlaka sökmelisiniz. Bu sayede boya kururken bandın altına sızmaz ve söktüğünüzde maskelenmemiş alandaki boyaları da sökmezsiniz. 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Boya Renkleri

En Güzel Dış Cephe Renkleri 2017 Dış Görünüme Önem Verenlere

En Güzel Dış Cephe Renkleri 2017– Evinizin içine verdiğiniz önem kadar dışına da önem verdiğinizi düşünerek sizlere 2017 sezonunun hele ki şu sıralar iç dış tadilat yapanlar başlamıştır diye düşünerek en güzel dış cephe renklerini sizlere sunayım dedim. İç mekanlarınız gibi dış cephe renkleri ile de evinizi daha çekici kılabilirsiniz. Dış cephe renkleri konusunda seçim

Desenli Ev Boya Renkleri İle Eviniz Bambaşka Görünsün

Desenli Ev Boya Renkleri– Sevgili 724boya.com takipçilerimiz desenli boya renklerini gördünüz mü? Bu baharda evinizde bahar çiçekleri açsın istemez misiniz? Hayallerinizdeki rengi duvarlarınıza uyguladıktan sonra odanıza ve zevkinize uygun desenlerle daha dekoratif alanlar oluşturabilirsiniz. Hayal ettiğinizden fazlasını çok çeşitli desenli duvar boyalarında bulabilirsiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan şey odanızı boyamak istediğiniz renk ve desenleri oluşturabilmeniz için

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renklerine Bakmak İster misiniz?

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri– Evinizin daha ferah görünmesi her zaman daha iyi hissetmeniz için önemlidir. Daha ferah bir ev dekorasyonu her zaman daha çekici ve iç açıcı olmuştur. Özellikle dar ışık almayan az pencereli evleri nasıl daha aydınlık gösterebiliriz buna ağırlık vereceğiz. Geniş odaları aydınlık göstermek zaten çok kolaydır. Özellikle artık şehir hayatında ne

Dekorasyonda Mavi Beyaz Uyumunda Ferah Görünüm

Dekorasyonda Mavi Beyaz Uyumu– Beyler bayanlar yaz geliyor evimizde bir tadilat dekorasyon değişikliği telaşı başladıysa biz de sizlere yaz dekorasyonu için renk alternatifleri sunmaya devam ediyoruz. Daha önce sunmuş olduğumuz pastel tonlar huzur veren renklerle ev dekorasyonu hazırlamak yaza uygun renklerin içinde bulunduğu bir mekan oluşturabilmenize olanak sağlayacaktır. Yazın rengi olan maviden bahsetmek istiyorum biraz.

Ev Dekorasyonunda Huzur Veren Renklerle Hayran Kalacağını Örnekler

Ev Dekorasyonunda Huzur Veren Renkler– Herkes ister evinde huzuru arar bunun için ise insan psikolojisi üzerinde büyük etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Herkesin huzur bulduğu renk görecelidir aslında ama bazı renkler vardır ki bunların etkisinden herkes etkilenir. Bu huzur veren renklerle yapılan dekorasyonlarda daha mutlu bir aile huzurlu yaşamın da etkilerini görebilirsiniz. Sadece renkler değil tabii ki

Kimdir724boya